شهرک خاوران تبریز، از بخش مربوط به شهرداری منطقه ۹ خاوران تبریز، دارای ۸۵۰ هکتار وسعت می باشد.

با توجه به وجود پتانسیل های موجود در شهرک خاوران تبریز و همچنین شهرک آذران تبریز، این بخش از تبریز، یکی از مناسب ترین و بهترین گزینه های سرمایه گذاری کلانشهر تبریز محسوب می گردد.

همچنین با توجه به نزدیکی شهرک خاوران تبریز، به مناطق ییلاقی هروی، بیرق، لیقوان و روستاهای خوش آب و هوای دیگر، این منطقه به یکی از قطب های مهم گردشگری نیز تبدیل خواهد شد

جمعیت شهرک خاوران

شهرک خاوران تبریز با پیش بینی امکان اسکان جمعیت ۱۶۰ هزارنفری طراحی گردیده است.

شهرک خاوران تبریز در مجموع متشکل از ۱۱۱۱ قطعه زمین می باشد، که ۵۱۴ قطعه

از این زمین ها، متعلق به شرکت های تعاونی مسکن ادارات و سازمان های استان و ۵۹۷ قطعه دیگر نیز متعلق به مالکان خصوصی می باشد.

مراحل تفکیک و واگذاری قطعات و قراردادهای مذکور نیز انجام شده است. پروژه های مسجد آبی و پارک آبی خاوران تبریز به صورت مشارکتی با همکاری بخش خصوصی در حال اجرا می باشد.

تمام زیر ساخت های مربوط به آب و برق و گاز و تلفن در حال تامین می باشد و اقدامات زیادی با همکاری شهرداری منطقه ۹ خاوران تبریز و ادارات مربوطه صورت گرفته است.

شهرک خاوران تبریز با توجه به الگوهای خاص شکل گیری این شهرک در نوع قطعات، پروژه های بسیار مهم قرار گرفته در این محدوده، مسیرهای ارتباطی بزرگی که در نقاط مختلف این شهرک و همچنین شهرک آذران تبریز قرار گرفته اند، به عنوان مدرن ترین شهرک مسکونی ایران خواهد بود.

انواع ملک جهت سرمایه گذاری در شهرک خاوران تبریز عبارتند از:

1.امتیاز (قرارداد)

2.سهم مشخص (از قطعات تفکیکی فاز یک خاوران و آذران تبریز)

3.قطعه تفکیکی کامل

انواع مختلف امتیاز یا قرارداد در شهرک خاوران و آذران تبریز”

در توافق اولیه شهرداری منطقه 9 تبریز با مالک زمین ، زمین مورد توافق بنام شهرداری تنظیم سند میگردد و شهرداری به صورت معوض، با درصدی مشخص (در توافقنامه طرفین)، امتیازی بنام مالک صادر میکند.

به عنوان مثال؛ در فاز یک و دو خاوران با 19 درصد با مالکین اراضی زرنق توافق انجام داده اند.

شهرداری در قبال دریافت مثلا 4000 مترمربع زمین مالک، 760 مترمربع امتیاز با شماره پلاک های ثبتی مربوط به محدوده مورد توافق، بنام مالک صادر میکند.

تا زمان تصویب طرح تفصیلی و ارائه نقشه تفکیکی از سوی شهرداری، تنها این امتیازها (قراردادها ) در بازار خاوران معامله می شدند.

بعد از مصوب شدن طرح خاوران و واگذاری قطعات تفکیکی مالکین و اعضا تعاونی ها، معاملات روی سهم و قطعات تفکیکی نیز انجام شد.

در شهرک خاوران تبریز، قطعات تفکیکی متراژی بالای 300 مترمربع دارند و جهت ساخت قطعه مورد نظر امکان تفکیک قطعه وجود ندارد ، و قطعه مورد نظر باید به صورت یکجا و واحد ساخته شود.

لذا بیشتر قطعات در خاوران و آذران به صورت مجتمع های مسکونی خواهند بود.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]